येटिचेम वितरकले नेपालमा रेम्डेसिभिरको पहिलो ब्याचको घोषणा गर्यो

प्रकाशित मिति : September 1, 2020


काठमाडौं । येटिचेम वितरक प्रा. लिमिटेडले नेपालमा पहिलो पल्ट रेम्डेसिभिरकोे आगमनको घोषणा गर्यो। सिप्ला लिमिटेड विश्वव्यापी बजारका लागि अग्रणी निर्माताले कोभिड–१९ को उपचारको लागि ‘CIPREMI’ (रेम्डेसिभिर लाइफोलाइज्ड पाउडर इंजेक्शन १०० मिग्रा) ब्रान्डको नाममा येटिचेममार्फत रेम्डेसिभिर पठाइरहेको छ । यस कम्पनीलाई औषधि प्रशासन विभाग (डीडीए), स्वास्थ्य र जनसंख्या मन्त्रालयले नेपालमा कोभिड–१९ उपचारको प्रतिबद्धताको तत्काल आवश्यकताको आधारमा नियामक स्वीकृति प्रदान गरेको छ क।

४८० शीशाहरूको पहिलो ब्याच प्रति शीशी रू ६ हजार ४०० मा उपलब्ध हुन्छ, जुन सिप्लाको आवश्यक उपचारमा सिप्लाको प्रयासको हिस्साका रूपमा रेम्डेसिभिरको सबैभन्दा कम मूल्यको बिभिन्न जेनेरिक हो । येटिचेम डिस्ट्रिब्युटर्स प्राइवेट लिमिटेडका अध्यक्ष प्रभु आर वैद्यले भने, “हामीले २००० शीशाहरूको लागि अनुमति पाएका छौं । औषधि तीन ब्याच मा उपलब्ध हुनेछ । ४८० शीशाहरूको दोस्रो ब्याच १० सेप्टेम्बरमा उपलब्ध हुनेछ । बाँकी १०४० शीशाहरू २५ सेप्टेम्बरमा उपलब्ध गराइनेछ ।

नेपालमा कोभिड–१९ बाट संक्रमित गम्भीर बिरामीको संख्यामा उल्लेख्य बृद्री भएदेखि नै सरकारले खाँचोमा परेका बिरामीलाई रेम्डेसिभिर दिने व्यवस्था सुरु गरेको छ । नेपाल स्वास्थ्य अनुसन्धान परिषद (एनएचआरसी) द्वारा डाक्टरहरूको प्रत्यक्ष निगरानीमा राखिएको प्रोटोकल र दिशानिर्देशहरू, रेम्डेसिभिरका भाइरस बिरामीहरूलाई उपचार गर्दा पालना गर्नुपर्नेछ ।

डा. अशेष ढुंगानाले NAMS बीर अस्पताल

ढुंगानाका अनुसार ’आशङ्का वा प्रयोगशालाको पुष्टि गरिएको कोभिड–१९ संक्रमणको साथ अस्पतालमा भर्ना युवा र बाल रोगीहरूको लागि रेम्डेसिभिर हाल मात्र यूएस एफडीए स्वीकृत आपतकालीन प्रयोग प्राधिकरण (EUA ) उपचार हो । अप्रिलको अन्तमा जारी गरिएको यूएसद्वारा संचालित क्लिनिकल परीक्षणमा, रेम्डेसिभिरले अस्पतालमा बस्नुपर्ने तुलनामा ३१५ वा लगभग चार दिन घटायो । “औषधि शरीरमा SARS-CoV-2 को प्रतिकृति रोक्छ । यो सामान्यतया कोभिड–१९ बिरामीहरूलाई दिइन्छ जो संक्रमणको कारण शरीरमा अक्सिजनको कमीले गम्भीर अवस्थामा छन् र गहन हेरविचार युनिटमा राखिएका बिरामीहरूको लागि दक्ष साबित भएका छन्,”।

येटिचेम डिस्ट्रिब्युटर्स प्राइवेट लिमिटेडका अध्यक्ष प्रभु आर वैद्यले भने, “ येटिचेम अस्पताल र प्राथमिकता भएका क्षेत्रहरूमा गम्भीर रूपले कोभिड–१९ मुद्राको अत्यधिक बोझसहितको औषधीको आपूर्ति सुनिश्चित गर्न कोशिस गर्दैछ । “उनले अरु थपे कि, बिभिन्न अध्ययनले देखायो कि महिला बिरामीहरुको उपचारमा रेम्डेसिभिर प्रभावकारी छ । सफल परीक्षणहरूको आधारमा, औषधिको व्यावसायिक वितरण सरकारले अनुमति दिनुपर्दछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

स्वर्गद्वारीमा जन्मियो अचम्मको बच्चा , उपचार गर्ने पैसा नभएर निराश भइ फर्किन बाध्य

प्यूठानको स्वर्गद्वारी नगरपालिकाका एक महिलाले अचम्मको बच्चा जन्माएकि छिन। स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ३ जलूकेकी

आज पोखरामा

Humanity First२० वर्ष अगाडी देखी सडकमा बास गर्दै डुली हिड्ने आमाको उद्दार@ मानवसेवा आश्रम शाखा

१३ बर्षदेखी जेनिशा तामाङ्गलाई हेर्नुहोस

आज काठमान्डूको अनामनगरमा एउटा कोठा भित्र बस्ने जेनिसा तामांङ्गको उद्दार भएको छ १३ बर्ष पुगेकी

नेपाली महिलाको भारतमा को ठी, यसरी पक्राउ परिन् चमेली

काठमाडौं- नेपाली महिलाले भारतमा पुगेर कोठी सञ्चालन गरेको फेला परेको छ । उनले नेपालबाट महिलालाई

ताजा अपडेट