बीमाको संस्थागत सुशासन विपरित आइएमई लाइफमा फुयाँल नियुक्त

प्रकाशित मिति : September 2, 2020


काठमाडौं । आइएमई लाइफ इन्स्योरेन्समा बीमा समितिले जारी गरेको बीमकको संस्थागत सुशासन निर्देशिका विपरीत सिईओ नियुक्ती गरिएको छ । कम्पनीले सिटिजन्स लाइफमा कार्यरत मार्केटिङ प्रमुख कवि फुँयाललाई सिईओ बनाएर ल्याएको छ ।

फुयाँलले भाद्र ५ गते शुक्रबारनै सिईओ पदको कार्यभार सम्हालेका छन । १० वर्षमात्रै बिमा क्षेत्रमा काम गरेको अनुभव भएका फुयाँलको योग्यतासमेत पुग्दैन । त्यसमा पनि भदौ १ गतेमात्रै सिटिजन्स लाइफ इन्स्योरेन्सबाट राजिनामा दिएका फुयाँल ५ गतेनै आइएमई ज्वाइन गर्नुमा बिमा समितिसंग निकट संबन्ध रहेको देखिन्छ ।

बीमकको संस्थागत सुशासन निर्देशिकाको दफा २८ को उपदफा १० मा बीमकको कार्यकारी प्रमुखको नियुक्त गर्नु २१ दिन अगावै निजको योग्यता, अनुभव तथा व्यवसायीक योजना बिमा समितिमा पेश गर्नुपर्नेछ । तर फुयाँलले साउन २७ गते सिटिजन्स लाइफ इन्स्योरेन्सबाट राजिनामा दिएका थिए ।

फुयाँललाई साउन २७ गतेको आइएमई लाइफकोे सिईओमा नियुक्त गरिएको थियो । भदौ ४ गतेनै बीमा समितिले फुयाँललाई सिईओ नियुक्तीको लागी एप्रुवल दिएको थियो । फुयाँलले भदौ ५ गतेनै आइएमई लाइफ ज्वाइन गरेका हुन ।

बीमा समितिले फुयाँलको नियुक्ती विधिसम्मत रहेको जनाएको छ । समितिका अध्यक्ष चिरञ्जीवि चापागाईले २१ दिनपुर्व नभई भित्रमै व्यावयायीक योजना र अनुभव तथा योग्यताबारे निर्णय हुने बताए । त्यसैगरी आइएमई लाइफ इन्स्योरेन्सका सिईओ कवि फुयाँलले आफ्नो नियुक्ती विधिसम्मत रहेको प्रतिक्रिया दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

स्वर्गद्वारीमा जन्मियो अचम्मको बच्चा , उपचार गर्ने पैसा नभएर निराश भइ फर्किन बाध्य

प्यूठानको स्वर्गद्वारी नगरपालिकाका एक महिलाले अचम्मको बच्चा जन्माएकि छिन। स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ३ जलूकेकी

आज पोखरामा

Humanity First२० वर्ष अगाडी देखी सडकमा बास गर्दै डुली हिड्ने आमाको उद्दार@ मानवसेवा आश्रम शाखा

१३ बर्षदेखी जेनिशा तामाङ्गलाई हेर्नुहोस

आज काठमान्डूको अनामनगरमा एउटा कोठा भित्र बस्ने जेनिसा तामांङ्गको उद्दार भएको छ १३ बर्ष पुगेकी

नेपाली महिलाको भारतमा को ठी, यसरी पक्राउ परिन् चमेली

काठमाडौं- नेपाली महिलाले भारतमा पुगेर कोठी सञ्चालन गरेको फेला परेको छ । उनले नेपालबाट महिलालाई

ताजा अपडेट