निषेधाज्ञामा सरकारको कर उठाउने तयारी

प्रकाशित मिति : September 6, 2020


काठमाडौं । निषेधाज्ञाको समयमा पनि सरकारले कर उठाउने भएको छ । कोरोना भाईरस संक्रमणको दर दैनिक बढि रहेकाले देशभरिका केहि स्थानिय तहमा निषेधाज्ञा लगाईएको छ । यसअघि चैत्र महिनादेखी ४ महिना लामो लकडाउन लगाएको थियो । चार महिने लकडाउनको समयमा कर तिर्ने समय अलि बढाएको थियो । तर दोस्रो चरणको निषेधाज्ञामा समयमा कर बुझाउन भनेको छ । काठमाडौं उपत्यकामा पनि कोरोना संक्रमितको संख्यामा दैनिक बृद्धि भएकाले भाद्र २४ गतेसम्मका लागि निषेधाज्ञा लगाइएको छ । तर निषेधाज्ञाको समयमा पनि सरकारले कर बुझाउन भनेको हो ।

लकडाउन समयमा कर नलिन सर्बोच्च अदालतले फैसला गरेको थियो । सरकारले जिल्ला प्रशासन कार्यालय मार्फत अहिले देशमा ७० प्रतिशतभन्दा बढी जिल्लामा निषेधाज्ञाको नाममा लकडाउन २ लागु गरेको छ । निषेधाज्ञामा पनि लकडाउनमा जस्तो सर्वसाधारणलाई घरबाट बाहिर जान अनुमति छैन । यस्तो अवस्थामा आन्तरिक राजस्व विभागले भने लकडाउन नभएको कारण करदाताले बुझाउनुपर्ने कर २५ भित्र तिर्नेपर्ने जनाएको छ । साउनमा व्यवसायीले बिक्री गरेर उपभोक्ताबाट उठाएको भ्याट रकम अनलाइन मार्फत बुझाउन सकिने हुँदा म्याद थप नहुँने राजस्व कार्यालयले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

स्वर्गद्वारीमा जन्मियो अचम्मको बच्चा , उपचार गर्ने पैसा नभएर निराश भइ फर्किन बाध्य

प्यूठानको स्वर्गद्वारी नगरपालिकाका एक महिलाले अचम्मको बच्चा जन्माएकि छिन। स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ३ जलूकेकी

आज पोखरामा

Humanity First२० वर्ष अगाडी देखी सडकमा बास गर्दै डुली हिड्ने आमाको उद्दार@ मानवसेवा आश्रम शाखा

१३ बर्षदेखी जेनिशा तामाङ्गलाई हेर्नुहोस

आज काठमान्डूको अनामनगरमा एउटा कोठा भित्र बस्ने जेनिसा तामांङ्गको उद्दार भएको छ १३ बर्ष पुगेकी

नेपाली महिलाको भारतमा को ठी, यसरी पक्राउ परिन् चमेली

काठमाडौं- नेपाली महिलाले भारतमा पुगेर कोठी सञ्चालन गरेको फेला परेको छ । उनले नेपालबाट महिलालाई

ताजा अपडेट