प्रधानमन्त्री केपी ओलीको रेल सपना पुरा हुँदै, नेपाल भित्रियो २ रेल

प्रकाशित मिति : September 18, 2020


काठमाडौं । केपी शर्मा ओली प्रधानमन्त्री हुने वित्तिकै रेल र पानिजहाजको कुरा गर्दा सबैले हाँसोमा उडाएका थिए । ओलीले दुईतिहाइको सरकारले चाहे सबै संभव भएको भन्दै रेल र पानि जहाजदेखी उपत्यकामा मेट्रो रेलसम्मको कुरा गरेका थिए ।

ओली प्रधानमन्त्री भएको ३ वर्ष पुग्नैलाग्दा बल्ल रेल चढ्ने नेपालीको सपना पुरा हुने भएको छ । नेपाल आफैले खरिद गरेर २ ओटा रेल नेपाल भित्र्याइसकेको छ । नेपालको राष्ट्रिय झण्डा अंकित रेल नेपाल आइपुगेको छ । नेपालको धनुषाको कुर्थादेखि भारतको जयनगरसम्म चल्ने रेल नेपाल आइसकेको छ ।

एउटा इन्जिन जडित चारवटा बोगीसहितको दुई सेट रेल शुक्रबार नेपाल आइपसुगेको रेल विभागका अधिकारीहरुले बताएका छन । ८६ करोड लागतमा खरिद गरिएका दुई सेट रेल संचालनको मित तय भैसकेको छैन । सरकारले अव नेपालीले आफ्नो देशको झण्डा जडित नेपाली रेल भारतको जयनगरदेखि धनुषाको कुर्थासम्म ३५ किलोमिटर चढ्न पाउने भएका छन ।

रेल विभाग अन्र्तगत संचालन हुने रेल संचालनसंबन्धी कानुन बनिसकेको छैन । संसदले रेल संचालनसम्बन्धी कानुन बनाइरहेको छ भने रेल विभागले जनशक्ती पनि तयार गर्नमा जुटेको छ । विभागले १२१ जना कर्मचारी मागेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

स्वर्गद्वारीमा जन्मियो अचम्मको बच्चा , उपचार गर्ने पैसा नभएर निराश भइ फर्किन बाध्य

प्यूठानको स्वर्गद्वारी नगरपालिकाका एक महिलाले अचम्मको बच्चा जन्माएकि छिन। स्वर्गद्वारी नगरपालिका वडा नं ३ जलूकेकी

आज पोखरामा

Humanity First२० वर्ष अगाडी देखी सडकमा बास गर्दै डुली हिड्ने आमाको उद्दार@ मानवसेवा आश्रम शाखा

१३ बर्षदेखी जेनिशा तामाङ्गलाई हेर्नुहोस

आज काठमान्डूको अनामनगरमा एउटा कोठा भित्र बस्ने जेनिसा तामांङ्गको उद्दार भएको छ १३ बर्ष पुगेकी

नेपाली महिलाको भारतमा को ठी, यसरी पक्राउ परिन् चमेली

काठमाडौं- नेपाली महिलाले भारतमा पुगेर कोठी सञ्चालन गरेको फेला परेको छ । उनले नेपालबाट महिलालाई

ताजा अपडेट